کاج نوئل درختی است زینتی که سرعت رشد زیادی دارد و به خاطر زیبایی که دارد جزو پرفروش ترین ها از انواع کاج می باشد. درختی است زینتی که در شب کریسمس برای تزیین استفاده می شود. لیست ارزان ترین قیمت و انواع گوناگون کاج نوئل در اینترنت در دسترس می باشد. از جنس کاج نوئل انواع  زیادی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از: کاج نوئل سبز،کاج نوئل آبی، نوئل بالشتی، نوئل کانادایی. قیمت عمده کاج نوئل مرغوب را می توان از سایت های اینترنتی بروزرسانی شده دریافت نمود.

\"ارزانترین

نکات مهم در نگهداری و محافظت از کاج نوئل

\"نکاتنگه داری و مراقبت از کاج نوئل اصلا کار سختی نیست این درخت هم در سایه و هم در زیر نور آفتاب و هم در آپارتمان به راحتی رشد می کند و در کل این درخت بسیار در مقابل شرایط آب و هوایی خود مقاوم می باشد.

درخت کاج نوئل را در سایز های کوچکتر به عنوان کاج نوئل آپارتمانی به فروش می رسانند.

همان طور که گفتیم این درخت در مقابل شرایط آب و هوایی مقاوم است اما برای رشد بهتر و تراکم بهتر برگ هایش روزانه به حداقل ۶ساعت نور خورشید احتیاج دارد.

به دلیل آن که ریشه های این درخت سطحی است امکان دارد که در مقابل باد های شدید و طوفان مقاوم نباشد و امکان سقوط در این شرایط را دارد.

لیست قیمت انواع کاج نوئل درجه یک

\"لیستکاج نوئل انواع مختلفی دارد که هر یک دارای شکل متفاوتی می باشند. امروزه مراکز زیادی در سطح شهر وجود دارد که انواع کاج نوئل را تولید و تکثیر می کنند و آن ها را در بهترین شرایط پرورش می دهند و روانه بازار می کنند.

مراکز فروش و تولیدی ها این درختان را با قیمت های مناسب و به صرفه در اختیار مشتریان قرار می دهند.

مرکز تولید و فروش انواع کاج نوئل

\"مرکزاین درختان به دلیل زیبایی بسیارشان و مقاومتشان در برار تغییرات آب و هوایی محبوبیت زیادی در بین افراد علاقه مند به گل و گیاه دارند و به همین دلیل کم یاب و یا نادر نیستند.

مراکز زیادی در سطح کشور هستند که در زمینه های مختلفی راجع به این درختان از جمله خرید کاج نوئل و کاشت کاج نوئل فعالیت می کنند.

این مراکز محصولات خود را به صورت عمده در اختیار گلخانه ها و شهرداری های سطح کشور قرار می دهند و سپس بعد از توزیع توسط کارمندان شهرداری ها این درختان جهت زیباتر شدن فضاهای سبز در سطح کشور کاشته می شوند.

گلخانه هایی که این درختان را به مشتریان عرضه می کنند باید حتما در مواقع فروش اطلاعات مهمی که مربوط به رشد و مراقبت از درخت می باشد را به آن ها یاد آوری کنند.

مناسب ترین زمان برای هرس کردن کاج نوئل

\"مناسباین درخت احتیاجی به هرس کردن ندارد مگر در  شرایطی که دچار قارچ و سوزن ریزی میشود که در ادامه این موارد را توضیح میدهیم.

در فصل بهار به خاطر اختلاف دمای شب و روز و بارندگی این درخت مستعد قارچ و در نتیجه سوزن ریزی میشود. در نتیجه برای جلو گیری از این اتفاق بهتر است با سموم قارچ کش درخت را ضد عفونی کنیم به خاطر این که  بعد از قارچ زدن و سوزن ریزی دیگر سم زدن فایده ای ندارد و فقط به جلوگیری از آن کمک میکند.

در صورتی که در ابتدای سوزن ریزی متوجه این اتفاق بشوند باید هر چه سریع تر آن قسمت از درخت را هرس کرد و آن قسمت را سوزاند و با  کود تقویت کننده درخت را تقویت کرد.

هرس کردن شاخه های خشک و سر شاخه های سبز برای شاخه زایی و پرشدن درخت توصیه میشود.